Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Chrześcijaństwa „Pamięć i Tożsamość” oraz Działdowską Agencją Rozwoju S. A. zorganizowali dnia 2 marca 2017 r. (czwartek) całodniową uroczystość pod patronatem Bogusławy Orzechowskiej - Senator RP oraz Grzegorza Mrowińskiego – Burmistrza Miasta. Program uroczystości podzielono na dwie części: pierwsza – początek o godz. 11.00, druga – początek o godz. 17.00, w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Polnej 11a. Na program pierwszej części składała się: prezentacja filmu fabularyzowanego „Żołnierze Wyklęci”, promocja książki prof. Ryszarda Juszkiewicza „Walka Niezłomnych – Wyklętych na Ziemi Mławskiej w latach 1945-1953, dyskusja pomiędzy: prof. Ryszard Juszkiewicz, dr Waldemar Brenda – IPN Olsztyn, Patryk Kozłowski – Dyrektor IMPK w Działdowie na temat „Żołnierze Wyklęci. Nowa konspiracja czy kontynuacja Polskiego Państwa Podziemnego”. W programie drugiej części uroczystości odbyła się: projekcja filmu – „Kochankowie z lasu” oraz dyskusja pomiędzy: dr Waldemar Brenda – IPN Olsztyn, Patryk Kozłowski – Dyrektor IMPK w Działdowie na temat „Żołnierze Wyklęci. Nowa konspiracja czy kontynuacja Polskiego Państwa Podziemnego”. Obchodom towarzyszyły dwie wystawy przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej: „5. Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu” oraz „Sylwetki Wyklętych”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.