Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Expo Mazury na targach Pro Defense w Ostródzie.

Targi Pro Defense to największe w Polsce wydarzenie poświęcone proobronności, gdzie obok stanowisk na których prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i wyposażenie polskiej armii przygotowano tzw. ścieżkę edukacyjno-historyczną. Uczestnicy targów mają tutaj możliwość poznawania historii i tradycji oręża podanej w niezwykle atrakcyjnej formie. Dzięki przygotowanym przez członków historycznych grup rekonstrukcyjnych i placówek muzealnych specjalnych prezentacji i zajęć edukacyjnych zwiedzający mogą dosłownie przejść – od czasów pierwszych Słowian do czasów być może niedalekiej przyszłości  prezentowanej na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej.

Historię oręża z czasów późnego średniowiecza na Targach Pro Defense zwiedzającym przybliżali przedstawiciele IMPK w Działdowie i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.