Ciechan konkurs

Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Ciechan" pod naszym patronatem

Pierwsza edycja ogólnopolskiego komiksowego spersonalizowanego konkursu plastycznego pt.: „Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt. Ciechan” okazała się ogromnym sukcesem.

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i podopiecznych placówek oświatowo-wychowawczych miał na celu promowanie młodych talentów komiksowych, nowoczesne i wspólne współtworzenie komiksu o najważniejszych wydarzeniach w Polsce oraz propagowanie tożsamości patriotycznej wśród najmłodszych, a także szerokie rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży!

Tematem konkursu zorganizowanego przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wydawnictwo Kado Studio oraz Coyot Presents było narysowanie ciekawej postaci, a która stanie się inspiracją do komiksu pt. "Ciechan - Dziedzictwo Lechitów" i finalnie trafi na jego łamy!

Spośród kilkuset znakomitych zgłoszeń 'Kapituła Konkursu' - pod przewodnictwem nestora i mistrza Pana Zygmunta Similaka i w składzie: Dariusz Cybulski, Rafał Kado, Gabriela Becla, Zbigniew Tomecki, Patryk Cabała, Nikodem Cabała, Janina Janakakos-Szymańska, Jacek Piekut, Robert Zaręba - wyłoniła i uhonorowała następujących zwycięzców!

Podium:

I nagroda dla sióstr - Gabrieli i Roksany Śpiegowskich  - Trzcianno, za prace pt. "ŁOWCZYNI" i  "CIECHANOWSKA SYRENKA".

II nagroda dla - Mateusza Drelicha - Tuchola

III nagroda dla - Jakuba Ciołkiewicza - Koluszki.

Specjalne wyróżnienie:

Kinga Kado - Ojrzeń

Ewelina Klep - Chruszczewo

Martyna Klep - Chruszczewo

21 kwietnia 2018 r. odbędzie się spotkanie uczestników konkursu, ich rodzin i znajomych, na którym podczas uroczystości wręczania nagród będą prezentowane również nagrodzone prace!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego komiksowego spersonalizowanego konkursu plastycznego i z całego serca gratulują zwycięzcom!

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie konkursu partnerom i patronom: Centrum Historii Zajezdnia, WAWA KOMIKS, PRACOWNI KOMIKSOWEJ, TOM MER ART, Fundacji Animacja, WYDAWNICTWU STUDIO PROARTE, WYDAWNICTWU KAMELEON, WYDAWNICTWU ELEMENTAL, WYDAWNICTWU ONGRYS, Stowarzyszeniu Pozytywnie Historyczni, Oddziałowi Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich, PSL w Ciechanowie, Ciechanowskiemu Ośrodkowi Edukacji Kulturalnej STUDIO, EK - Emil Kowalski, Edycie Makowskiej, LONGINUSOWI,

Zespołowi muzycznemu "Suczysty", Hotelowi Atena, Muzeum Regionalnemu w Lubaniu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Interaktywnemu Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalnemu im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Organizatorzy konkursu przesyłają ogromne podziękowania dla patronów medialnych: TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Kraków, TVP 3 Łódź, TVP 3 Poznań, Radio Dla Ciebie, TV Ciechanów, Radio KRDP, Polskie Radio Lublin, Radio Poznań FM, WIELKIE ARCHIWUM KOMIKSU, GILDIA.PL, ALEJA KOMIKSU, Portal Fantastyczny Paradoks i gazet: Tygodnika Ilustrowanego, PULS Ciechanowa, Czas Ciechanowa, Gazeta Samorządu Miasta Ciechanów oraz "Otwórz się na Ciechanów".

I miejsce w konkursie