Uroczysty pochówek

Uroczysty pochówek niezidentyfikowanych ofiar działdowskich obozów (z lat 1939-1945) na cmentarzu komunalnym w Działdowie

W sobotę – 9 czerwca na działdowskim cmentarzu komunalnym, pochowano niezidentyfikowane szczątki ludzkie, odnalezione podczas prac ziemnych w latach 80-tych XX w. i podczas badań archeologicznych przeprowadzonych przez działdowskie muzeum w czerwcu 2017 r. na terenie po byłym niemieckim obozie koncentracyjnym KL SOLDAU i byłym Nakazowo - Rozdzielczym Obozie NKWD.  Msza Święta odbyła się w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej i błogosławionych abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego w Działdowie, którą odprawił Ks. Kan. Marian Ofiara. Skrzynia ze szczątkami została złożona w zbiorowej mogile ofiar hitleryzmu, na cmentarzu komunalnym w Działdowie. W uroczystości udział wzięli m.in. Burmistrz Działdowa, Dyrektor i pracownicy działdowskiego muzeum.